За останні кілька років технологія Digital Twin привернула увагу кількох країн по всьому світу. Вона спонукала їх до створення цифрових копій фізичного середовища задля покращення соціальних, економічних та екологічних результатів.
У 2017 році в статті в Forbes Томас Кайзер, тодішній старший віце-спікер SAP з IoT сказав, що “Цифрові близнюки можуть охоплювати цілий життєвий цикл, формувати основу для підключених продуктів і послуг і бути обов’язковими для бізнесу. Разом з тим ті, хто не використовує їх залишаться позаду”.
Оцінка Кайзера була досить точною і справедливою не тільки для компаній, але і країн. Власне кажучи, за останні роки кілька країн світу застосували технологію Digital Twin для кращого розвитку інфраструктури, оцінки ризиків, віддаленого моніторингу в режимі реального часу, спільної роботи в команді, прийняття фінансових рішень і багатьох інших технологій. Давайте подивимося на деякі з цих країн.
Краще повертається
У Об’єднаному Королівстві Центр цифрової Британії, створений у партнерстві з Кембриджським університетом та Департаментом бізнесу, енергетики та промислової стратегії, працює над програмою National Digital Twin (NDTp) з 2018 року. Метою програми була розробка рекомендацій до звіту Національної комісії з інфраструктури «Дані для суспільного блага» за 2017 рік. NDTp було запущено для покращення способів розбудови, управління, експлуатації і, в кінцевому результаті — виведення із експлуатації інфраструктури.
Вважається, що програма є ключовим кроком у цифровій трансформації інфраструктурного та будівельного секторів у Великобританії і здатна принести соціальні, економічні, ділові та екологічні переваги.
Для того, щоб продемонструвати потужність підключених цифрових близнюків зараз Anglian Water, BT і UK Power Networks разом з NDTp працюють над так званим “демонстратором стійкості до клімату (CReDo)”.
Для цього три постачальники комунальних послуг створять цифрового близнюка для енергетичних, водних і телекомунікаційних мереж.
Мета: продемонструвати як інтеграція даних може покращити стійкість по відношенню до погоди і адаптацію до клімату, в цілому.
Очікується, що в кінцевому результаті NDTp принесе Великобританії біля 7 мільярдів фунтів стерлінгів на рік (згідно із Голландським звітом про економіку геолокації від Geospatial World).
Краща візуалізація
В Австралії кілька штатів використовують технологію Digital Twin для кращої візуалізації, що, в свою чергу, корисно для адміністративних та бізнес-рішень.
Приміром, Telstra, австралійська телекомунікаційна та технологічна компанія побудує просторовий цифровий близнюк Південного Уельсу.
Цифрова копія допоможе уряду Нового Південного Уельсу реагувати на стихійні лиха, включаючи лісові пожежі. Допоможуть Telstra у розробці цифрового двійника WSP, AAM, Veris, Bentley Systems і Koordinates. Група вже уклала контракт вартістю 1,86 мільйона австралійських долларів (1,35 мільйона американських) для проекту. Нещодавно уряд Вікторії оголосив про рекордні інвестиції в технологію Digital Twin і просторові інновації. Він виділив 37,4 мільйони австралійських доларів на програму Digital Twin Victoria.
Ініціатива використовуватиме технологію Digital Twin, 3D та 4D просторові дані, штучний інтелект (AI), дані датчиків та багато іншого, щоб змінити планування та моделювання адміністрацією.
Краще планування
Сінгапур, одна з найбільш густонаселених країн світу, протягом багатьох років пережила стрімкий розвиток. Власне кажучи, цей вертикальний розвиток означав, що традиційні 2D-карти містобудування поступилися 3D-картам високої роздільної здатності, що, в кінцевому підсумку призвело до появи динамічної 3D-моделі під назвою «Віртуальний Сінгапур».
Платформа Virtuale Singapure, запущена у 2014 році, діє як цифровий близнюк міста-держави і дає можливість міським планувальникам тестувати рішення, не ризикуючи.
Проект вартістю 73 мільйони сингапурських доларів (54 мільйони американських) очолює Національний дослідницький фонд (NRF) і базується на 3D-топографічних даних Сінгапурського земельного управління (SLA), національного картографічного агентства країни.
Платформа також інтегрує геометричні та графічні дані від різних установ, 2D-дані та інформацію з існуючих геопросторових та негеопросторових платформ.
У 2019 році влада Сингапуру розпочала розробку GeoSpace-Sea, віртуального близнюка сухопутних і прибережних вод країни. GeoSpace-Sea може відображати та представляти дані у 2D та 3D формах з тим, щоб органи влади могли контролювати прибережну і морську діяльність у режимі вільного часу та планувати будівельні проекти.
Цифрова модель зберігає та демонструє дані від 11 державних установ, включно з національним водним агентством PUB і Житловою радою. Серед іншого, GeoSpace-Sea дозволяє користувачам переглядати та аналізувати морське дно за допомогою 3D-зображень.
Краще майбутнє
Нідерланди були однією з перших країн, що розпочала цифрове картографування в 1994 році. З того часу в країні було створено кілька цифрових близнюків, включно з цифровою копією порту Роттердам, найбільшого в Європі і шостого за річною пропускною здатністю у світі.
Проект використовував новітні технології, такі як Інтернет речей (IoT) та АІ, і був спільним зусиллям з боку управління портом Роттердама, Axians, Cisco, IBM та іншими.
В ситуації з Digital Twin для Амстердама акцент було зосереджено на мобільності (дані про дорожній рух та громадський транспорт), навколишньому середовищі (якість повітря) та відтворенні енергії (дані з сонячних панелей, встановлених на будівлях).
Орієнтовний розмір інвестицій в екосистему DTFL та інші ринкові інструменти становить близько 41,6 млн євро (48,2 млн доларів).
Завдяки потенційним варіантам використання цих цифрових копій, ринок Digital Twin, що, за оцінками, становитиме понад 3 мільярди доларів у 2020 році, до 2026 року, згідно з прогнозами, виросте до 45 мільярдів. Крім того, нові стандарти забезпечать більшу сумісність, безпечність і масштабованість Digital Twin. Разом ці події означатимуть, що в найближчі роки все більше країн впроваджуватимуть цю трансформаційну технологію.
Джерело: Geospatial World