Залучення геопросторових технологій до містобудування - це необхідність
Віднедавна концепція “розумного міста” почала претендувати на статус глобальної тенденції. Причина цього у тому, що вона забезпечує існування всеосяжного цифрового середовища, здатного покращити ефективність та безпеку міських систем і підсилити залучення містян до процесу розвитку свого середовища існування.
Власне кажучи, геопросторові дані лежать в основі майже всіх аспектів існування “розумного міста”. Від планування і прийняття рішень до надання міських послуг у досить динамічному середовищі. Крім того, геопросторові дані застосовуються для комплексних систем управління містом та вирішення складних екологічних питань у ньому.
Про це, зокрема, йшлося під час третього віртуального семінару з інфраструктури геопросторових даних (GKI) під назвою “Спільний робочий процес для розвитку геопросторових знань в екосистемі цифрових міст”. Дискусія стосувалася викликів, що супроводжують розширення і динаміку міського ландшафту. Вони, в свою чергу, вимагають обдуманого і усвідомленого підходу до інтеграції геопросторових даних в екосистеми цифрових міст.
Розумним містам потрібна цифрова система
Успішна реалізація концепції розумного міста вимагає, перш за все, розробки цифрової системи, що зможе візуалізувати, а відтак і управляти геопросторовими даними у зручному для користувача середовищі.
Цифровий близнюк це віртуальна презентація реального світу. Технології нового часу сприяють міським службам, управлінню комунальними послугам та ліквідації наслідків катастроф, - впевнений Шивангі Сомванші, керівник Geospatial Knowledge Infrastructure в Geospatial World.
Для розвитку розумних міст цифрові близнюки є необхідністю. Цифровий близнюк — це віртуальне представлення реального світу, що включає в себе фізичні об’єкти, процеси, відносини та поведінку. Вони відкривають цілий світ нових можливостей.
Наприклад, Digital Twin від Singapore Land Authority - це віртуальна реплікація міста-штату Сінгапур. Це дозволяє користувачам з різних секторів розробляти складні інструменти та додатки для випробовувань різних послуг. Це також корисно у плануванні, залученні громадян, прийнятті рішень та дослідженні технологій, що можуть вирішити складні та нові проблеми в країні.
Дані — ключове джерело
Щодня дані, які збираються і обробляються, мають критичний геопросторовий контекст місцезнаходження і часу, що, власне, є четвертим виміром геопросторових знань і відіграє важливу роль у цифрових містах. Супутники, повітряні/мобільні/фіксовані/погодні та інші (IoT ) датчики є джерелами, що можуть надавати дані в режимі реального часу.
Сила геопросторових знань у поєднанні з технологіями це те, що рухає цілими галузями. Цифрові міста керуються за допомогою даних та машинного інтелекту. Сьогодні, на шляху до цифрової трансформації ми знаходимося десь на середині Індустрії 4.0. Є певні проблеми та можливості. Зокрема, виклики, такі як зміна клімату, здоров’я, урбанізація та безпека.
А можливості, такі як навігація, вимірювання, спостереження Землі за допомогою додатків, штучний інтелект та аналітична модель моделювання просторових даних, інтеграція BIM, GIS та цифрового двійника, а також візуалізація та занурювальна технологія, - сказав д-р Хануман Прасад Чодагам, Capgemini.
Стає все очевидніше, що існує необхідність радикальної зміни способів планування, розвитку, управління містами та населеними пунктами.
В першу чергу тому, що рішення, які ми приймаємо сьогодні, формують наше спільне майбутнє у містах, завтра.
Джерело: Geospatial World, автор: Бхавна Шарма
ВІЗІКОМ створює високоточні дані для «розумних міст» на трьох рівнях деталізації (LOD):
- LOD1 - 3D будинки у вигляді блочної структури
- LOD2 - 3D будинки з деталізованою структурою
- LOD3 - 3D будинки з деталізованою структурою дахів і 3D рослинністюю
Наші 3D-карти допомогають нашим замовникам створити повну 3D-картину реальності і використовуються для таких задач як:
- міське планування: аналіз та візуалізація
- оцінка ризиків та реагування на надзвичайні ситуації
- планування комунальних мереж
- будівництво
- геомаркетинг
- керування транспортом та інші.