Google Maps у вашому смартфоні: 4 функції, котрі викликають питання
Станом на сьогодні Google Maps найвідоміший і найвживаніший картографічний додаток планети Земля.
Втім, навіть його, здавалося б бездоганна еко-система викликає низку питань. Більшість з них так чи інакше стосуються постійного і часом нав’язливого трекінга користувача, іншими словами — перманентної фіксації його поточної геолокації. Відтак, на вході ми маємо неабиякий комфорт від використання карт, на виході — зниження власного цифрового сувереніту.
В чому коли підозрюють, а подекуди і звинувачують Google карти?
Про це пише Gsminfo, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на джерело.
Отже, питання № 1 - перманентне відстеження розташування. Що це означає?
В першу чергу те, що дані про використання Google Карт регулярно записуються. Втім, головна проблема криється в іншому.
А саме, у тому, що картографічний додаток вимагає повідомлення про місце розташування навіть тоді, коли програма не запущена. Відтак, порушуються перше і головне право на свободу у нашому глобалізованому світі — право на конфіденційність, в тому числі - пересування.
Питання №2 це збереження хронології розташування
Йдеться, насамперед, про те, що при включеній “хронології розташування” переміщення користувача будуть зберігатися протягом кількох років.
Добре, якщо Ви завзятий турист і маєте потребу у фіксації подібної інформації. А якщо, припустимо, біженець/нелегальний мігрант/політичний дисидент, знаходитеся під захистом держави у судовій справі тощо? В цьому випадку відповідь на питання зміщується в площину, від котрої може залежати як свобода, так і життя.
Питання № 3 - збереження всіх запитів користувача
Кеш Google містить в собі ваші запити протягом тривалого часу. Саме структура запитів (= інтереси). Їх сума лежить в основі кластерів Big Data і політичних маніпуляцій з останніми (приклад — минула передвиборча кампанія Трампа).
Крім того, на запитах будується таргетована реклама. Звичайно, реклама — рушій прогресу. Але, не тоді, коли витісняє суспільно корисний, фактажний контент.
Питання 4 — помилки у маршрутах і неточності у картах.
Остання у списку, але не у житті проблема, полягає у неправильно прокладеному маршруті.
Ймовірно, більшість з нас зустрічалася з цим багом, особливо під час спроби зрізати маршрут десь у сільській місцевості з її не зовсім очевидними грунтовими дорогами.
Причина подібного у тому, що малозаселені регіони менш пріоритетні в системі глобальної економіки, а відтак і увага до їх картографування не перша у списку Google maps.
Звичайно, в мережі досить повноцінних картографічних сервісів, позбавлених подібних вад.
Втім, в Україні є найкращий. І Вам варто почати користуватися ним вже сьогодні :)