Китай запускає радіолокаційні супутники для 3D - картографування
Нещодавно Китай здійснив свій 29-й орбітальний запуск за рік. Його мета - розширення можливостей дистанційного зондування та супутникового картографування країни.
Про це повідомляє visicom.ua з посиланням на GeospatialWorld.
Про запуск свідчать дані американського космічного відстеження, згідно з котрими два супутники Tianhui-2 були виведені ракетою Long March з півночі Китаю на орбіту висотою 511 кілометрів над Землею.
Разом з тим, за інформацією китайських державних ЗМІ ця пара супутників призначена для “геодезичних досліджень, географічної зйомки та картографування”.
У документі, опублікованому в Journal of Surveying and Mapping, зазначено, що супутникова система Tianhui-2 — перша в Китаї супутникова система зйомки та картографування даних, отриманих за технологією High Resolution Microwave Survey.
Йдеться, насамперед про те, що два супутники обертаються довкола орбіти і картографують Землю так, щоб по тому їх дані можна було об’єднати для створення 3D - карт з роздільною здатністю близько 9,8 футів (3 метри).
У статті цей метод порівнюється з німецькими комбінаціями TanDEM-X та TerraSAR-X, випущеними відповідно у 2010 та 2011 роках.
І супутники і ракета були розроблені і виготовлені Шанхайською академією космічних польотів разом з великою дочірньою компанією китайського державного підрядника з космонавтики і оборони — Китайською повітряно-космічною і технологічною корпорацією.
Попередня пара подібних супутників була запущена в квітні 2019 року і використовувалася з тією ж метою: задля наукових експериментів, обстеження, зйомки і картографування.
Нова вантажна місія космічної станції "Тяньчжоу-3" готується до запуску в середині вересня. Її мета — забезпечити постачання даними перед запуском Shenzhou-13 у жовтні.
Крім вказаних державних свої запуски планує низка приватних компаній.