• 14.09.2022
    Мапа Гідрографії Греції

    Національне покриття водних об’єктів Греції, що реалізоване командою Візіком, — це високоточна векторна карта, створена за допомогою наших алгоритмів на основі ШІ, розроблених для обробки супутникових зображень високої роздільної здатності.

    База даних водних об’єктів Візіком, що охоплює 131 957 кв. км по всій країні, забезпечує точне та актуальне цифрове представлення водного середовища, включаючи:

    РІЧКИ, ОЗЕРА, ДЖЕРЕЛА, БОЛОТА, ЛАГУНИ, КАНАВИ та інші об’єкти, класифіковані на 31 різний клас.
    ЗАГАЛЬНО МИ ЗІБРАЛИ БЛИЗЬКО 77000 ВОДНИХ ОБ’ЄКТІВ З ІНДИВІДУАЛЬНИМИ НАЗВАМИ АНГЛІЙСЬКОЮ ТА ГРЕЦЬКОЮ

    Greece Hydrography

    Цей унікальний набір даних служить основою для багатьох програм землекористування та містобудування, телекомунікацій, а також для різноманітних завдань управління навколишнім середовищем, а саме:

  • 12.09.2022
    3D БУДІВЛІ ДЛЯ УСІЄЇ ГРЕЦІЇ

    3D БУДІВЛІ ДЛЯ МІСТ ГРЕЦІЇ, 2022

    Наш новий 3D загальнодержавний проєкт був реалізований для Греції, який включає 3D будівлі по всій території Греції, включаючи кожен острів, місто, село тощо.

    Геодані являють собою 3D-будівлі, зібрані для всієї країни, які можна використовувати для радіочастотного планування мереж мобільного зв’язку 4G або 5G, міського планування, архітектури тощо.

    Візіком, маючи багаторічний досвід створення 3D-карт, постійно вдосконалює технологію, якість і швидкість виробництва, що дозволяє нам надавати нашим клієнтам високоякісні 2D-карти, 3D-карти, карти населення та будь-які інші просторові дані в короткий час.

    Завантажте безплатний зразок 3D-даних 3D-моделі міста Греції**

    Надішліть нам запит для отримання додаткової інформації

  • 08.09.2022
    Хакерська атака на сервіси Візікому

    Шановні друзі, читачі, українці!

    На цьому тижні сайти ВІЗІКОМ були атаковані з використанням DDOS-технологій з території оркостану. Так, вороги вдалися до картографічної війни, вочевидь, вважаючи, що призупинка сайту може вплинути хоч на щось. Втім, як і на інших фронтах окупанти зловили облизня, бо як каже відомий анекдот, все, що, вони роблять руками, жахливо.

    Протягом 8 вересня наш картографічний портал працював з перебоями і клієнти не мали доступу до API, але функціональних пошкоджень сайт не зазнав, і наразі робота сервісів відновлена.

    Наша зброя - це наша карта! Яка є у наших бійців і яка разом з іншою нелетальною зброєю наближає звільнення наших територій. Ми все оновимо – карти, що будуть потрібні ЗСУ під час звільнення нашої землі, наші зруйновані міста і села, наші аеропорти і дороги, нашу промисловість і наші курорти. Ми не повернемо наших загиблих, але рашисти за це заплатять.

    Так що, расійскій хакер, йди слідом за рускім кораблем!

    Шановні клієнти, якщо ви відправляли запит через форму на сайті протягом 7-8 вересня, будь ласка, повторіть його. Ми працюємо, як завжди, для нашої перемоги.

  • 24.08.2022
    З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!

    З Днем Народження, Україно!

    Незалежність – для українців не просто слово чи якесь абстрактне поняття.

    Це національна риса нашого народу, це наша ментальність, бо волелюбність, свобода і гідність – в наших серцях.

    Незалежність і свобода - як повітря. Ти не помічаєш їх, коли вони є, але варто втратити – починаєш задихатись. Незалежність – це можливість жити вільно і гідно на своїй землі!

    Незалежність, воля, свобода – речі, які для нас, українців, завжди були найважливішими.

    Ми непереможні, бо ми вільні!
    Ми нездоланні, бо ми єдині!
    Ми переможемо, бо ми на боці світла!

    Слава героям, що боронять нашу землю. Слава кожному українцю, хто бореться за нашу волю. Слава Україні!

  • 31.01.2022
    3D-реконструкція Ванкувера і ліквідація наслідків стихійних лих

    Компанії PS-CRIMSON та Esri Canada розробили принципи інтелектуального 3D-моделювання міських просторів. Мета — допомога у ліквідації наслідків стихійних лих.

    Загалом шість партнерів, що входять до організації PS-CRIMSON сприяють цифровізації операцій та управлінню розумними містами шляхом інтеграції окремої інформації та технологій на єдиній цифровій платформі. Однією з задач проекту є перетворення міських центрів на стійкі до стихійних лих для зменшення втрат, як людських так і ресурсних, що вимагає передових стратегій для боротьби з ними. Платформа PS-CRIMSON продемонструвала свої можливості в управлінні катастрофами, кризовому управлінні та управлінні громадською безпекою у Ванкувері, Стамбулі та Роттердамі, відповідно.

    Зокрема, у Ванкувері точні прогнози, засновані на моделюванні факторів навколишнього середовища допомогли міській адміністрації підготуватися до землетрусів, повеней та інших загроз національній безпеці.

    Географічний виклик для Ванкувера

    Esri Canada працювала разом з міською владою Ванкувера над розробкою планів для 3D-моделювання міста. Аналіз на основі 3D-моделювання наслідків стихійного лиха допоміг міській владі підготуватися до землетрусу. Зокрема, додаток «Assessment Analyst», розроблений Esri Canada, успішно змоделював потенційні наслідки землетрусу 6,9 за шкалою Ріхтера в густонаселеному центрі міста Ванкувер.

    Досвід роботи міської адміністрації

    Агенція Ванкувера з надзвичайних ситуацій похвалила проект PS-CRIMSON за його унікальний доробок у сфері управління надзвичайними ситуаціями. Він дозволив забезпечити розширену візуалізацію впливу потенційного землетрусу над і під поверхнею землі і дозволив керівникам аварійних служб отримати інформацію на рівні будівлі. Відтак, система виявилася корисною для управління катастрофами та реагування на них.

    Використані технології: ГІС, 3D-моделювання та ІКТ

    Проект пропонує інтегровану платформу 3D-моделювання, де зберігання, управління та розповсюдження інформації відбувається централізовано. Він використовує ГІС для того, щоб представити дані у реальному часі у вигляді потоків з ІКТ-серверів державних та приватних структур. Доповнена тривимірними моделями міст і можливостями візуалізації платформа забезпечує надзвичайну обізнаність, що покращує оперативне прийняття рішень і допомагає оцінити процеси планування та впровадження.

    Додаток допоміг Агенції з надзвичайних ситуацій Ванкувера у підготовці до інших географічних ризиків через землетруси і повені.

    Джерело: Geospatial World

    До слова, цифрова 3D модель Ванкувера виробництва ВІЗІКОМ точно і детально відтворює міську інфраструктуру і містить 3D будинки в якості LOD2, 3D модель дерев, транспортну мережу і класифікацію забудови, що дає можливість використання наших геоданих як для задач планування мереж зв’язку, так і для ГІС проектів управління надзвичайними ситуаціями.

  • 17.11.2021
    Віртуальні моделі для реального розвитку

    За останні кілька років технологія Digital Twin привернула увагу кількох країн по всьому світу. Вона спонукала їх до створення цифрових копій фізичного середовища задля покращення соціальних, економічних та екологічних результатів.

    У 2017 році в статті в Forbes Томас Кайзер, тодішній старший віце-спікер SAP з IoT сказав, що “Цифрові близнюки можуть охоплювати цілий життєвий цикл, формувати основу для підключених продуктів і послуг і бути обов’язковими для бізнесу. Разом з тим ті, хто не використовує їх залишаться позаду”.

    Оцінка Кайзера була досить точною і справедливою не тільки для компаній, але і країн. Власне кажучи, за останні роки кілька країн світу застосували технологію Digital Twin для кращого розвитку інфраструктури, оцінки ризиків, віддаленого моніторингу в режимі реального часу, спільної роботи в команді, прийняття фінансових рішень і багатьох інших технологій. Давайте подивимося на деякі з цих країн.

    Краще повертається

    У Об’єднаному Королівстві Центр цифрової Британії, створений у партнерстві з Кембриджським університетом та Департаментом бізнесу, енергетики та промислової стратегії, працює над програмою National Digital Twin (NDTp) з 2018 року. Метою програми була розробка рекомендацій до звіту Національної комісії з інфраструктури «Дані для суспільного блага» за 2017 рік. NDTp було запущено для покращення способів розбудови, управління, експлуатації і, в кінцевому результаті — виведення із експлуатації інфраструктури.

    Вважається, що програма є ключовим кроком у цифровій трансформації інфраструктурного та будівельного секторів у Великобританії і здатна принести соціальні, економічні, ділові та екологічні переваги.

    Для того, щоб продемонструвати потужність підключених цифрових близнюків зараз Anglian Water, BT і UK Power Networks разом з NDTp працюють над так званим “демонстратором стійкості до клімату (CReDo)”.

    Для цього три постачальники комунальних послуг створять цифрового близнюка для енергетичних, водних і телекомунікаційних мереж.

    Мета: продемонструвати як інтеграція даних може покращити стійкість по відношенню до погоди і адаптацію до клімату, в цілому.

    Очікується, що в кінцевому результаті NDTp принесе Великобританії біля 7 мільярдів фунтів стерлінгів на рік (згідно із Голландським звітом про економіку геолокації від Geospatial World).

    Краща візуалізація

    В Австралії кілька штатів використовують технологію Digital Twin для кращої візуалізації, що, в свою чергу, корисно для адміністративних та бізнес-рішень.

    Приміром, Telstra, австралійська телекомунікаційна та технологічна компанія побудує просторовий цифровий близнюк Південного Уельсу.

    Цифрова копія допоможе уряду Нового Південного Уельсу реагувати на стихійні лиха, включаючи лісові пожежі. Допоможуть Telstra у розробці цифрового двійника WSP, AAM, Veris, Bentley Systems і Koordinates. Група вже уклала контракт вартістю 1,86 мільйона австралійських долларів (1,35 мільйона американських) для проекту. Нещодавно уряд Вікторії оголосив про рекордні інвестиції в технологію Digital Twin і просторові інновації. Він виділив 37,4 мільйони австралійських доларів на програму Digital Twin Victoria.

    Ініціатива використовуватиме технологію Digital Twin, 3D та 4D просторові дані, штучний інтелект (AI), дані датчиків та багато іншого, щоб змінити планування та моделювання адміністрацією.

    Краще планування

    Сінгапур, одна з найбільш густонаселених країн світу, протягом багатьох років пережила стрімкий розвиток. Власне кажучи, цей вертикальний розвиток означав, що традиційні 2D-карти містобудування поступилися 3D-картам високої роздільної здатності, що, в кінцевому підсумку призвело до появи динамічної 3D-моделі під назвою «Віртуальний Сінгапур».

    Платформа Virtuale Singapure, запущена у 2014 році, діє як цифровий близнюк міста-держави і дає можливість міським планувальникам тестувати рішення, не ризикуючи.

    Проект вартістю 73 мільйони сингапурських доларів (54 мільйони американських) очолює Національний дослідницький фонд (NRF) і базується на 3D-топографічних даних Сінгапурського земельного управління (SLA), національного картографічного агентства країни.

    Платформа також інтегрує геометричні та графічні дані від різних установ, 2D-дані та інформацію з існуючих геопросторових та негеопросторових платформ.

    У 2019 році влада Сингапуру розпочала розробку GeoSpace-Sea, віртуального близнюка сухопутних і прибережних вод країни. GeoSpace-Sea може відображати та представляти дані у 2D та 3D формах з тим, щоб органи влади могли контролювати прибережну і морську діяльність у режимі вільного часу та планувати будівельні проекти.

    Цифрова модель зберігає та демонструє дані від 11 державних установ, включно з національним водним агентством PUB і Житловою радою. Серед іншого, GeoSpace-Sea дозволяє користувачам переглядати та аналізувати морське дно за допомогою 3D-зображень.

    Краще майбутнє

    Нідерланди були однією з перших країн, що розпочала цифрове картографування в 1994 році. З того часу в країні було створено кілька цифрових близнюків, включно з цифровою копією порту Роттердам, найбільшого в Європі і шостого за річною пропускною здатністю у світі.

    Проект використовував новітні технології, такі як Інтернет речей (IoT) та АІ, і був спільним зусиллям з боку управління портом Роттердама, Axians, Cisco, IBM та іншими.

    В ситуації з Digital Twin для Амстердама акцент було зосереджено на мобільності (дані про дорожній рух та громадський транспорт), навколишньому середовищі (якість повітря) та відтворенні енергії (дані з сонячних панелей, встановлених на будівлях).

    Орієнтовний розмір інвестицій в екосистему DTFL та інші ринкові інструменти становить близько 41,6 млн євро (48,2 млн доларів).

    Завдяки потенційним варіантам використання цих цифрових копій, ринок Digital Twin, що, за оцінками, становитиме понад 3 мільярди доларів у 2020 році, до 2026 року, згідно з прогнозами, виросте до 45 мільярдів. Крім того, нові стандарти забезпечать більшу сумісність, безпечність і масштабованість Digital Twin. Разом ці події означатимуть, що в найближчі роки все більше країн впроваджуватимуть цю трансформаційну технологію.

    Джерело: Geospatial World

  • 21.10.2021
    Залучення геопросторових технологій до містобудування - це необхідність

    Віднедавна концепція “розумного міста” почала претендувати на статус глобальної тенденції. Причина цього у тому, що вона забезпечує існування всеосяжного цифрового середовища, здатного покращити ефективність та безпеку міських систем і підсилити залучення містян до процесу розвитку свого середовища існування.

    Власне кажучи, геопросторові дані лежать в основі майже всіх аспектів існування “розумного міста”. Від планування і прийняття рішень до надання міських послуг у досить динамічному середовищі. Крім того, геопросторові дані застосовуються для комплексних систем управління містом та вирішення складних екологічних питань у ньому.

    Про це, зокрема, йшлося під час третього віртуального семінару з інфраструктури геопросторових даних (GKI) під назвою “Спільний робочий процес для розвитку геопросторових знань в екосистемі цифрових міст”. Дискусія стосувалася викликів, що супроводжують розширення і динаміку міського ландшафту. Вони, в свою чергу, вимагають обдуманого і усвідомленого підходу до інтеграції геопросторових даних в екосистеми цифрових міст.

    Розумним містам потрібна цифрова система

    Успішна реалізація концепції розумного міста вимагає, перш за все, розробки цифрової системи, що зможе візуалізувати, а відтак і управляти геопросторовими даними у зручному для користувача середовищі.

    Цифровий близнюк це віртуальна презентація реального світу. Технології нового часу сприяють міським службам, управлінню комунальними послугам та ліквідації наслідків катастроф, - впевнений Шивангі Сомванші, керівник Geospatial Knowledge Infrastructure в Geospatial World.

    Для розвитку розумних міст цифрові близнюки є необхідністю. Цифровий близнюк — це віртуальне представлення реального світу, що включає в себе фізичні об’єкти, процеси, відносини та поведінку. Вони відкривають цілий світ нових можливостей.

    Наприклад, Digital Twin від Singapore Land Authority - це віртуальна реплікація міста-штату Сінгапур. Це дозволяє користувачам з різних секторів розробляти складні інструменти та додатки для випробовувань різних послуг. Це також корисно у плануванні, залученні громадян, прийнятті рішень та дослідженні технологій, що можуть вирішити складні та нові проблеми в країні.

    Дані — ключове джерело

    Щодня дані, які збираються і обробляються, мають критичний геопросторовий контекст місцезнаходження і часу, що, власне, є четвертим виміром геопросторових знань і відіграє важливу роль у цифрових містах. Супутники, повітряні/мобільні/фіксовані/погодні та інші (IoT ) датчики є джерелами, що можуть надавати дані в режимі реального часу.

    Сила геопросторових знань у поєднанні з технологіями це те, що рухає цілими галузями. Цифрові міста керуються за допомогою даних та машинного інтелекту. Сьогодні, на шляху до цифрової трансформації ми знаходимося десь на середині Індустрії 4.0. Є певні проблеми та можливості. Зокрема, виклики, такі як зміна клімату, здоров’я, урбанізація та безпека.

    А можливості, такі як навігація, вимірювання, спостереження Землі за допомогою додатків, штучний інтелект та аналітична модель моделювання просторових даних, інтеграція BIM, GIS та цифрового двійника, а також візуалізація та занурювальна технологія, - сказав д-р Хануман Прасад Чодагам, Capgemini.

    Стає все очевидніше, що існує необхідність радикальної зміни способів планування, розвитку, управління містами та населеними пунктами.

    В першу чергу тому, що рішення, які ми приймаємо сьогодні, формують наше спільне майбутнє у містах, завтра.

    Джерело: Geospatial World, автор: Бхавна Шарма

    ВІЗІКОМ створює високоточні дані для «розумних міст» на трьох рівнях деталізації (LOD):

    1. LOD1 - 3D будинки у вигляді блочної структури
    2. LOD2 - 3D будинки з деталізованою структурою
    3. LOD3 - 3D будинки з деталізованою структурою дахів і 3D рослинністюю

    Наші 3D-карти допомогають нашим замовникам створити повну 3D-картину реальності і використовуються для таких задач як:

    1. міське планування: аналіз та візуалізація
    2. оцінка ризиків та реагування на надзвичайні ситуації
    3. планування комунальних мереж
    4. будівництво
    5. геомаркетинг
    6. керування транспортом та інші.
  • 09.09.2021
    Кампус державного університету Оклахоми працює з Concept3D

    Відносно нещодавно компанія Concept3D повідомила, що Оклахомський державний університет є останнім вищим навчальним закладом, котрий з’явився на їх інтерактивній карті та віртуальній туристичній платформі.

    Про це інформує visicom.ua з посиланням на Geospatial world.

    Завдяки 3D-моделюванню території майже 1500 акрів кампусу університету “оживають” в інтернеті зі всіма своїми деталями, напрямками пошуку, інтегрованими віртуальними турами та гастролями по території, йдеться у повідомленні.

    Крім того, нова карта передбачає трансляції у реальному часі. А унікальна функція Concept3D надає користувачам можливість генерувати спеціальні карти для друку з обраною територією чи категоріями кампусу.

    За словами генерального директора Concept3D Гордона Бойса для його компанії честь співпрацювати з Оклахомським університетом. Натомість, веб-дизайнер університету Кейтлін Літтл зауважила, що подібна кооперація буде надзвичайно корисною як для університету в цілому, так і для майбутніх студентів та співробітників.

    Довідково:

    Власне, університет штату Оклахома — один з провідних в США, станом на сьогодні в ньому навчаються біля 25 000 студентів.

    Компанія Concept3D — один з лідерів у сфері 3D-моделювання, розробки інтерактивних карт та програмного забезпечення для віртуальних турів.

    Крім іншого, вона часто асоціюється саме з вищими навчальними закладами, позаяк саме його 3D-інтерактивну карту та програмне забезпечення для віртуальних турів використовують різні університети по всьому світу для маркетингу, логістики, паркування тощо.

  • 02.09.2021
    Китай запускає радіолокаційні супутники для 3D - картографування

    Нещодавно Китай здійснив свій 29-й орбітальний запуск за рік. Його мета - розширення можливостей дистанційного зондування та супутникового картографування країни.

    Про це повідомляє visicom.ua з посиланням на GeospatialWorld.

    Про запуск свідчать дані американського космічного відстеження, згідно з котрими два супутники Tianhui-2 були виведені ракетою Long March з півночі Китаю на орбіту висотою 511 кілометрів над Землею.

    Разом з тим, за інформацією китайських державних ЗМІ ця пара супутників призначена для “геодезичних досліджень, географічної зйомки та картографування”.

    У документі, опублікованому в Journal of Surveying and Mapping, зазначено, що супутникова система Tianhui-2 — перша в Китаї супутникова система зйомки та картографування даних, отриманих за технологією High Resolution Microwave Survey.

    Йдеться, насамперед про те, що два супутники обертаються довкола орбіти і картографують Землю так, щоб по тому їх дані можна було об’єднати для створення 3D - карт з роздільною здатністю близько 9,8 футів (3 метри).

    У статті цей метод порівнюється з німецькими комбінаціями TanDEM-X та TerraSAR-X, випущеними відповідно у 2010 та 2011 роках.

    І супутники і ракета були розроблені і виготовлені Шанхайською академією космічних польотів разом з великою дочірньою компанією китайського державного підрядника з космонавтики і оборони — Китайською повітряно-космічною і технологічною корпорацією.

    Попередня пара подібних супутників була запущена в квітні 2019 року і використовувалася з тією ж метою: задля наукових експериментів, обстеження, зйомки і картографування.

    Нова вантажна місія космічної станції "Тяньчжоу-3" готується до запуску в середині вересня. Її мета — забезпечити постачання даними перед запуском Shenzhou-13 у жовтні.

    Крім вказаних державних свої запуски планує низка приватних компаній.

  • 01.09.2021
    Архітектура — це пристрасть, а її 3D-візуалізація — необхідність

    Друзі, минулого разу ми розповідали вам про одного зі своїх замовників – CHISEL & MOUSE. Вони, як відомо, спеціалізуються на розробці міні-моделей класичних зразків модерної архітектури, фізичних 3D-карт тощо.

    Власне кажучи, всьому, що можна розмістити в себе вдома у вигляді стильного аксесуара.

    Сьогодні ми розповімо про ще одних своїх партнерів і інший спосіб використання наших даних у сфері архітектури та дизайну.

    Заснована у 2008 році REDVERTEX — потужна команда з більш як 160 співробітниками в Маямі, Дубаї та Софії.

    Сьогодні REDVERTEX — відома студія, що спеціалізується на таких трендах як

    • Архітектурна візуалізація;
    • 2D та 3D анімація;
    • Панорами на 360 градусів;
    • Інтеграція доповненої реальності тощо.

    Спільних з крафтовиками із CHISEL & MOUSE рис у них дві:

    1. потреба у якісних 3D-моделях;
    2. Візіком, як постачальник цих самих моделей.

    Відмінне:

    1. Крафтовики створюють міні-моделі, часто репліки відомих споруд, що вже існують. До прикладу, таких як Школа мистецтв у Глазго (Шотландія) або Центральна станція у Гельсінкі (Фінляндія).
    2. REDVERTEX проєктує такі фантастичні за своїми масштабами споруди, як Концертна зала у Каунасі (Литва), Дубайський “Creek Tower”, Саудівський “British bank” тощо.

    Друга, менш помітна різниця полягає у тому, що в основі міні-моделей CHISEL & MOUSE лежить ретроспектива, історичний погляд на вже відомі споруди.

    Водночас розробники з REDVERTEX дивляться в майбутнє, про що свідчить зауважена вище фантастичність їх моделей, як втілених в життя, так і тих, що ще в стадії проєктування.

    REDVERTEX, як і CHISEL & MOUSE, для створення своїх 3D-продуктів, як віртуальних, так і фізичних, успішно використовують 3D-моделі від Візіком, що є визнанням якості та ресурсної ефективності наших даних.

    Дані, що використовують ці компанії (та інші наші клієнти, що працюють у сфері архітектурного дизайну), є універсальними і, як правило, можуть застосовуватись без доопрацювання під різні задачі чи проєкти.

  • 11.08.2021
    Від 3D-карти до 3D-картини

    Будинки і міські пейзажі захоплювали людську уяву протягом тисячоліть. Міські ландшафти з їх сумішшю архітектури, доріг і парків впливали на хід історії.

    Пульсуючі і постійно зростаючі міста схожі на живі організми. Вони забезпечують притулок, відпочинок, роботу, навчання.

    Ми, в свою чергу, досліджуємо їх. В архітектурі, приміром, пробуємо виявити фізичні та емоційні прояви цього виду мистецтва. Зрештою, часто ми захоплюємося нею настільки, що починаємо відтворювати в міні-моделях — графічно або більш масштабно.

    Так, як роблять клієнти Візіком з Великобританії, відомі крафтовики з компанії CHISEL & MOUSE.

    Остання, в свою чергу, відома досить оригінальним виробничим підходом. Згідно з ним, в основі творчого процесу лежить поєднання ручної праці (звідси в назві “долото”) і найновіших технологій (за них відповідає “миша” (комп’ютерна).

    Очевидно, для того щоб створити якісний макет промислового об’єкту потрібні не лише специфічні навики ручної праці, але і надзвичайне терпіння і схильність до деталізації (див. відео).

    Відтак, з 2011 року брати Роберт і Гевін Пейслі відливають та обробляють вручну точні фізичні міні-копії визначних архітектурних пам’яток та міських пейзажів.

    Візіком співпрацює з компанією “Долото і миша” в частині постачання їй якісних 3D-мап. Тих, котрі згодом лягають в основу фантастичних 3D-картин. Уявіть сам зріз мистецького акту: тут тобі і супутникові дані, і 3D-друк і ручна робота з гіпсом. Іншими словами, шлях від супутника до стіни у Вашій вітальні досить довгий і насичений.

    Замовляйте у нас 3D-мапи для Вашого бізнесу, а у наших британських друзів 3D-картини для своїх лофтів.

    В обох випадках це безпрограшний варіант.

  • 09.08.2021
    3D мапа Києва

    Ми завжди підтримуємо актуальні дані на 3D мапі Києва (та й України в цілому).

    3D мапа Києва покриває площу більш ніж 850 кв. км та містить:

    • 3D контури будинків
    • найповнішу адресацію
    • дороги, вулиці, проспекти, провулки тощо з їх власними назвами
    • адміністративні межі районів
    • окремо доступна «Модель розподілу населення»

    3D модель Києва, для потреб планування мобільних мереж, складається з: моделі рельєфу (DTM/DHM), клатерної моделі, моделі перепон, в тому числі 3D будинків і 3D рослинності.

    Ми використовуємо найактуальніші знімки з розподільчою здатністю 0.3-0,5м, тому і кінцеві дані мають високу точність: 2-3 м по всіх параметрах.

    Трохи статистики проєкту Мапа Києва:

    • Кількість будинків та будівель - 287348
    • Кількість адрес - 57634
    • Кількість вулиць - 2842
    • та багато інших об'єктів...

      Якість та наповненість даних можна оцінити на нашій Онлайн Мапі

    Подивитись відео про проєкт


    Наші геодані також можуть бути використані в таких галузях, як архітектура, містобудування, розумні міста, сонячна енергетика та сонячний кадастр, управління навколишнім середовищем тощо.

    Удосконалені картографічні продукти Visicom підтримують будь-який формат RF-інструменту (ATOLL, PLANET, MENTUM PLANET, PATHLOSS тощо). Наші геодані, створені спеціально для телекомунікаційної галузі, надають точні знання про тривимірне середовище, щоб допомогти операторам планувати, впроваджувати та покращувати ефективність своїх радіомереж.

    Наш каталог геоданих містить 6000 міст у 130+ країнах.
    ✉ Сконтактуйтесь з нами для отримання безплатних зразків даних.

  • 03.08.2021
    Ентузіасти розробили 3D-карту дореволюційного Хрещатика

    У Музеї історії Києва можна подивитися на Хрещатик 1913 року.

    3D-карту дореволюційного Хрещатика розробили на основі старих фотографій, відео, креслень та малюнків.

    Чия ідея

    • Екскурсію у 3D форматі розробив історик Кирило Третьяк.
    • Проєкт виконала компанія ADVIN Ukraine.

    Що пропонують

    • За допомогою VR окулярів можна проїхатись на трамваї та оглянути знищені споруди.
    • Подорож супроводжується розповіддю.
    • Триває 17 хв

    З 29 липня 2021 року екскурсію "Хрещатик 1913 року" можна подивитися в Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

  • 30.07.2021
    КАРТИ НАСЕЛЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ПЛАНУВАННІ МЕРЕЖ ЗВ’ЯЗКУ

    Модель розподілу населення описує щільність на 1 кв.км або кількість населення в межах будь-яких географічних одиниць (наприклад, адміністративних кордонів регіонів, міст, районів або міських кварталів).

    Можна розрахувати чисельність населення для заданих географічних одиниць (в людях), а також розрахувати щільність населення на одиницю площі, наприклад, люди / 1 кв. км або люди / соти в матриці (ланка матриці).

    Модель розподілу населення постачається як додатковий шар до звичайних наборів геоданих: DTM, DSM, клаттера, векторів, 3D перешкод. В цілому, карти розподілу населення використовуються для прогнозування потоків трафіку при розгортанні або оптимізації мобільної мережі і забезпечують важливі вхідні дані для пропускної спроможності мережі з різним рівнем деталізації: від територій всієї країни до окремих міст.

    Зокрема, можна вирішити наступні завдання:

    • Оцінку потенціалу та пріоритетів розвитку мережі
    • Визначення зон стратегічного охоплення клієнтів
    • Для ущільнення мережі
    • Моделювання пропускної спроможності мережевої інфраструктури
    • Формування бюджету інфраструктури

    Карти населення постачаються в роздільної здатності від 2 м до 20 м.

    Модель розподілу населення може бути надана в форматі будь-якої планування або GIS: Atoll, Planet, Asset, MapInfo і т.д.

    Джерела для виробництва моделей:

    • Клаттерна модель країни і / або міста
    • Адміністративно-територіальний поділ
    • Межі забудованих територій
    • Останній доступний перепис населення або екстрапольовані на поточний момент

    Модель розподілу населення може включати:

    • Кількість населення для кожної адміністративної одиниці, кварталу, будинку (Векторна модель);
    • Щільність населення на одиницю площі (Растрова модель);
    • Щільність населення на кожну клітинку растрової сітки.
    • Адміністративні кордони населених пунктів (міста, селища, села і т.д.)

    ОСОБЛИВОСТІ ДАНИХ ВІЗІКОМ: • Унікальна методологія виробництва • Об'єктивна інтерпретація даних • Актуальні та точні джерела даних • Найкраще співвідношення якості / ціни • Індивідуальний підхід до кожного проекту Карти населення доступні в готовому вигляді для 25+ країн і 150+ міст. Продукт може бути адаптований до вимог проектів замовника для будь-якої країни в будь-якому форматі

  • 27.07.2021
    3D-моделі будинків — основа архітектури майбутнього?

    Сучасний світ це, перш за все, світ технологічних трендів. Сьогодні вже нікого не здивуєш новинами про IoT (інтернет речей), 3D-друк або AI (штучний інтелект). Досить звичними стають обговорення перспектив космічного туризму та висадки людини на Марсі.

    Один із таких трендів, це новації в архітектурній галузі. Такі, як 3D-друк будинків і цілих кварталів в США, Саудівській Аравії, Мексиці, Франції.

    Звернімося до основ — принципів роботи 3D-принтера.

    Якими бувають 3D-принтери?

    1. Подібні пристрої відрізняються конструкціями та методами зведення стін. Зокрема, є принтери портальної або циркульної конструкції, на базі руки-маніпулятора тощо.
    2. 3D принтер дозволяє друкувати як цілі архітектурі споруди, так і елементи будинків для подальшого складання на будмайданчику.
    3. Висота і розміри об’єкту друку залежать від характеристик самого принтера.

    В чому переваги 3D-друку перед іншими методами будівництва?

    1. Розширюється простір для фантазії дизайнерів та архітекторів;
    2. Збільшення швидкості процесу будівництва;
    3. Повна або часткова автоматизація і низький рівень споживання електрики;
    4. Значна економія часу та оплати праці персоналу;
    5. Жодних відходів у вигляді “будівельного сміття”;
    6. Мінімізація людського втручання в процес будівництва позитивно впливає на його безпеку.

    Втім, історія цього революційного технологічного тренду починається значно раніше. А саме, з планування міста або окремого кварталу, візуалізації будинків та проєктування інфраструктури за допомогою тривимірної архітектурної моделі.

    3D-архітектурна модель (Microscape або Cityscape) створюється за допомогою програмного забезпечення і відтворює всі елементи рельєфу, ландшафту і забудови.

    Переваги використання 3D-моделей важко переоцінити.

    • По-перше, вони допомагають покращити якісь презентації проєкт.
    • По-друге, детальна візуалізація моделі дозволяє уникнути помилок в її подальшій реалізації.

    Що стосується України, для неї подібні технології не новина, особливо в галузі виробництва 3D моделей міст.

    Візіком розробляє 3D-карти, готові для використання в архітектурних проєктах, в тому числі для друку на 3D-принтері, враховуючи всі особливі вимоги до форматів та відображення даних. Зокрема, можуть буди змодельовані й надруковані.

    1. 3D-моделі будівель та мостів

    2. 3D-моделі дерев

    3. Особливості ландшафту та рельєфу

    Ось типова 3D-модель міста з усіма елементами ландшафту і детальною візуалізацією архітектурних елементів, яка може бути поставлена для 3D-друку в будь-якому популярному форматі, наприклад OBJ або STL

    Така візуалізація допоможе створити повну 3D-картину реальності, що полегшує задачі планування міста, озеленення, розвитку транспорту та інфраструктури, особливо коли буде використано мультиколірний 3D-друк.

  • 22.07.2021
    ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ЦИФРОВІЙ КАРТОГРАФІЇ

    Сьогодні штучний інтелект (ШІ) увійшов в повсякденне життя багатьох компаній світу - від сортування посилок до написання програмного коду і запуску ракет в космос.

    Наша компанія створила власну технологію з використанням алгоритмів машинного навчання і штучного інтелекту для розпізнавання і класифікації забудови на супутникових знімках.

    КОНТУРИ БУДИНКІВ - ГОЛОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРОДУКТУ:

    • Автоматизоване виробництво (99% будівель> 25 кв.м розпізнаються автоматично)
    • Повнота (досягається 100% покриття шляхом ручної постобробки)
    • Точність в плані: 3 м
    • Швидке створення бази даних будівель для будь-якої країни
    • Використовуються актуальні супутникових знімків з роздільною здатністю 0,3–0,5 м

    Використовуються актуальні супутникових знімків з роздільною здатністю 0,3–0,5 м

    Етапи виробництва:

    1. Створення еталонів найбільш поширених типів будинків з плановою точністю 3 м. Для кожної території використовується власна база даних еталонів і вхідних параметрів з точними коефіцієнтами.
      Створення еталонів найбільш поширених типів будинків з плановою точністю 3м
    2. Машинне навчання:
      • Процес сегментації зображення
      • Застосування порогових коефіцієнтів для ідентифікації шару будівель
      • Розпізнавання образів будівель за допомогою алгоритмів глибокого навчання
      • Продукування нейронною мережею растрових зображень
      • Калібрування і зміна вхідних параметрів для нейронної мережі, додавання в базу даних більшої кількості еталонів
      • Цикл може повторюватися кілька разів від початку для досягнення бажаної 3/5m планіметричної точності.
    3. Генерація векторних контурів будівлі з растрових зображень

    Генерація векторних контурів будівлі з растрових зображень 4. Автоматичні процедури для геометричної корекції векторних контурів

    Автоматичні процедури для геометричної корекції векторних контурів 5. Додавання значень висоти в контури будинків
    6. Ручна постобробка розпізнаних контурів будівлі: остаточна перевірка, корекція та перевірка геометрії та висоти.

    Ручна постобробка розпізнаних контурів будівлі:** остаточна перевірка, корекція та перевірка геометрії та висоти. 7. Залежно від потреб проєкту контури будівель LOD1 можуть бути оновлені в моделі LOD2.
    8. Інтеграція шару контурів будівлі в кінцевий продукт (3D карта міста, цифрова модель поверхні, модель землевикористання). raw?f=Інтеграція шару контурів будівлі в кінцевий продукт

    Контури будівель можуть бути застосовані у таких галузях:

    • телекомунікації
    • геомаркетинг
    • WEB/GIS-додатки
    • планування міст/архітектурне планування
    • менеджмент навколишнього середовища
    • симуляція польотів
    • 3D друк і т. ін.
  • 16.07.2021
    Toyota інвестувала в технології створення тривимірних карт місцевості

    Підрозділ японського автомобільного концерну Toyota Motor Corp. for Technology Research оголосив про придбання американської компанії Carmera.

    Остання спеціалізується на наданні цифрових послуг для автономних транспортних засобів, зокрема, таких як карти, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Mind.

    Що відбулося?

    Операцію з поглинання Carmera уклала дочірня компанія японського автогіганта – Woven Planet, яка консолідує проєкти, що мають відношення до автоматизації водіння.

    Що це значить?

    Цей крок підкреслює прагнення Toyota більш активно брати участь в розробці автономних транспортних засобів, в той час, як конкуренція між традиційними концернами і технологічними гігантами, такими як Apple і Amazon, стає все напруженішою.

    Придбання Carmera надасть Toyota доступ до карт з високою роздільною здатністю в реальному часі і даними краудсорсингу, які необхідні для позиціонування або навігації автономних транспортних засобів.

    Це дуже добре підходить для нашої глобальної експансії як компанії, – сказав генеральний директор Woven Planet Джеймс Куфнер.

    Довідково:

    Woven Planet був створений в січні для розробки мобільних технологій зі штучним інтелектом. Нагадаємо: компанія будує прототип «міста майбутнього» під назвою Woven City біля підніжжя гори Фудзі, що працює на водневих паливних елементах.

  • 15.07.2021
    3D КАРТИ ДЛЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

    Детальні карти є необхідною базою для просторового аналізу і управління природними ресурсами.

    Сонячна енергія використовується в усьому світі для виробництва електроенергії або опалення. Це чудовий спосіб забезпечити електроенергією людей, які живуть далеко від ліній електропередач, особливо в країнах, що розвиваються з видатними сонячними ресурсами.

    Ми раді співпраці з однією з найвідоміших компаній - Міжнародним агентством з відновлюваних джерел енергії (IRENA), яке розробляє, впроваджує та поширює технології відновлюваної енергетики для підтримки містобудування в країнах, що розвиваються.

    IRENA.org - міжурядова організація, яка підтримує країни в їх переході до сталого енергетичного майбутнього і служить сполучною ланкою для міжнародної співпраці і сховищем технологій і ресурсів за відновлювальними джерелами енергії. У рамках проєкт автономного енергопостачання віддалених районів IRENA розробила вебдодаток SolarCItyEngine, призначене для допомоги будинкам, підприємствам і муніципальним органам влади в оцінці перспектив виробництва електроенергії за допомогою сонячних батарей, встановлених на даху.

    SolarCity Engine використовує тривимірні моделі будинків для розрахування сонячного випромінювання для подальшого оптимального розташування сонячних батарей.

    Global Atlas SolarCityEngine

    3D будинки для цього проєкт розроблені компанією Visicom в якості LOD3, тобто, включають змодельовані скатні елементи та дрібні конструкції дахів, ліфтові ліфтів, шпилі. Параметри азимуту, кута нахилу, площі плоских деталей і висота даху розраховуються для кожного елементу окремо, створюючи основу для solar cadaster (сонячного кадастру).

    Кольоровані по ID будівлі м.Кадун

    Дані LOD3 включають також 3D моделі дерев з висотами крон, оскільки рослинність може мати істотний вплив на розрахунок сонячного потенціалу.

    3D будівлі та 3D дерева для обрахунків сонячної енергії

    Геопросторові дані Visicom забезпечують високий рівень деталізації, які дозволяють розпізнавати, візуалізувати і аналізувати зміни в природному і антропогенному середовищі. 3D-дані LOD3 для завдань управління довкіллям виробляються в різних форматах GIS, таких як ArcGIS, ERDAS Imagine/ER Mapper, MapInfo і AutoCAD Map.

  • 14.07.2021
    У Києві з’явилася цифрова карта зелених зон столиці

    КО «Київзеленбуд» розробило реєстр зелених зон комунальної власності територіальної громади м. Києва.

    Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Укрінформ.

    Реєстр – це цифрова карта з інформацією про об’єкти, що перебувають на балансі підприємств, які входять в об’єднання, - ідеться у повідомленні.

    Реєстр доступний в інформаційно-аналітичній системі «Майно» за посиланням.

    Реєстр зелених зон надає можливість користувачам отримати інформацію щодо кількості міських зелених зон, що перебувають на балансі КО «Київзеленбуд»:

    • парків, скверів, лісопаркових господарств, об’єктів природно-заповідного фонду, актуальних об’єктів капітального ремонту та контакту відповідальних осіб із питань утримання парків та скверів.

    Зокрема, у реєстрі є наступні дані:

    • тип об’єкту (відповідного кольору на мапі); локація об’єкту (район, адреса, обліковий код); цільове призначення, мета та вид права; орієнтовний розмір зеленої зони; номер рішення Київської міської ради про надання статусу об’єкту та інше.

    Для зручності на мапі є шари, розділені за типом об’єкта. Кожен матиме можливість вибірково працювати з тим шаром, який необхідно дослідити.

    Сервіс ще на стадії розробки і працює у тестовому режимі, проте вже зараз можна побачити більшість об’єктів на карті в системі ІАС «Майно».

    До слова, на онлайн-карту Візіком нанесено найстаріші дерева Києва і країни, разом біля 400 дерев. До них, крім інших, увійшли кілька дерев, котрі розпочали свій життєвий шлях ще за часів князів Київської Русі. Всього в Україні 43 дерева віком від 1000 років.

  • 09.07.2021
    Google Maps у вашому смартфоні: 4 функції, котрі викликають питання

    Станом на сьогодні Google Maps найвідоміший і найвживаніший картографічний додаток планети Земля.

    Втім, навіть його, здавалося б бездоганна еко-система викликає низку питань. Більшість з них так чи інакше стосуються постійного і часом нав’язливого трекінга користувача, іншими словами — перманентної фіксації його поточної геолокації. Відтак, на вході ми маємо неабиякий комфорт від використання карт, на виході — зниження власного цифрового сувереніту.

    В чому коли підозрюють, а подекуди і звинувачують Google карти?

    Про це пише Gsminfo, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на джерело.

    Отже, питання № 1 - перманентне відстеження розташування. Що це означає?

    В першу чергу те, що дані про використання Google Карт регулярно записуються. Втім, головна проблема криється в іншому.

    А саме, у тому, що картографічний додаток вимагає повідомлення про місце розташування навіть тоді, коли програма не запущена. Відтак, порушуються перше і головне право на свободу у нашому глобалізованому світі — право на конфіденційність, в тому числі - пересування.

    Питання №2 це збереження хронології розташування

    Йдеться, насамперед, про те, що при включеній “хронології розташування” переміщення користувача будуть зберігатися протягом кількох років.

    Добре, якщо Ви завзятий турист і маєте потребу у фіксації подібної інформації. А якщо, припустимо, біженець/нелегальний мігрант/політичний дисидент, знаходитеся під захистом держави у судовій справі тощо? В цьому випадку відповідь на питання зміщується в площину, від котрої може залежати як свобода, так і життя.

    Питання № 3 - збереження всіх запитів користувача

    Кеш Google містить в собі ваші запити протягом тривалого часу. Саме структура запитів (= інтереси). Їх сума лежить в основі кластерів Big Data і політичних маніпуляцій з останніми (приклад — минула передвиборча кампанія Трампа).

    Крім того, на запитах будується таргетована реклама. Звичайно, реклама — рушій прогресу. Але, не тоді, коли витісняє суспільно корисний, фактажний контент.

    Питання 4 — помилки у маршрутах і неточності у картах.

    Остання у списку, але не у житті проблема, полягає у неправильно прокладеному маршруті.

    Ймовірно, більшість з нас зустрічалася з цим багом, особливо під час спроби зрізати маршрут десь у сільській місцевості з її не зовсім очевидними грунтовими дорогами.

    Причина подібного у тому, що малозаселені регіони менш пріоритетні в системі глобальної економіки, а відтак і увага до їх картографування не перша у списку Google maps.

    Звичайно, в мережі досить повноцінних картографічних сервісів, позбавлених подібних вад.

    Втім, в Україні є найкращий. І Вам варто почати користуватися ним вже сьогодні :)

  • 27.04.2021
    3D та 2D КАРТА УКРАЇНИ

    Завжди підтримуючи українську телекомунікаційну галузь при розгортанні мереж з поколінням 2G і до 5G, ми постійно оновлюємо і надаємо наші 2D і 3D моделі для радіопланування для всієї України.
    На даний момент високоякісні 2D і 3D карти для регіонального та міського планування включають:
    Населених пунктів - близько 40 000
    Будинків - близько 12 500 000
    Автодоріг, вулиць, тощо - близько 600 000 км.
    Адреси - близько 5 000 000,
    а також значну кількість інших об'єктів інфраструктури, гідрографії, рослинності та ін.
    У Візікому амбітний план зібрати базу даних будівель по всій країні і завершити 3D-модель всієї України.
    Попередньо ми підрахували, що база даних будівель на завершальному етапі пректу буде містити близько 20 000 000 об'єктів, з урахуванням того, що будуть включені будівлі площею від 16 кв.м.
    В основі виробничого процесу лежить розроблена нашими фахівцями технологія розпізнавання і класифікації рукотворних об'єктів з використанням алгоритмів машинного навчання і штучного інтелекту.


    Наші геодані також можуть бути використані в таких галузях, як архітектура, містобудування, розумні міста, сонячна енергетика та сонячний кадастр, управління навколишнім середовищем тощо.

    Удосконалені картографічні продукти Visicom підтримують будь-який формат RF-інструменту (ATOLL, PLANET, MENTUM PLANET, PATHLOSS тощо). Наші геодані, створені спеціально для телекомунікаційної галузі, надають точні знання про тривимірне середовище, щоб допомогти операторам планувати, впроваджувати та покращувати ефективність своїх радіомереж.

    Наш каталог геоданих містить 6000 міст у 130+ країнах.
    ✉ Зконтактуйтесь з нами для отримання безкоштовних зразків даних.

  • 16.03.2021
    ВИКОНАНІ ПРОЕКТИ VISICOM ЗА 4 КВАРТАЛ 2020

    Незважаючи на COVID-19 та карантин, команда ВІЗІКОМ працювала дуже ефективно в 2020 році. Зокрема, у 4 кварталі 2020 року ми виконали 25+ картографічних проектів площою понад 2 500 000 кв км, надаючи високоякісні геодані для різних клієнтів та ринків (телекомунікаційні, сонячна енергія, архітектура, розумні міста тощо). Ми щиро дякуємо усім нашим партнерам та клієнтам за їхню довіру, лояльність та підтримку, а також за нові цікаві можливості та проекти.

    Наші завершені геопроекти у 4 кварталі 2020 року:

    * 3D-КАРТИ на 126000кв.км :*

    * 2D КАРТИ на 1853000кв.км :*

    • 2D карта України по всій країні
    • 2D-карта Білорусі по всій країні
    • 2D-карта Бурунді по всій країні
    • 2D карта Камбоджі по всій країні
    • 2D-карта Гаїті по всій країні
    • 2D-карта Тимору-Лешти по всій країні
    • 2D-карта В'єтнаму по всій країні
    • Інші 2D - по всьому світу

    * 2.5D КАРТИ на 237000кв.км :*

    * Карти населення на площу більше 598000кв.км :*

    • Карта населення Бурунді на всю країну
    • Карта населення Камбоджа на всю країну
    • Карта населення Гаїті на всю країну
    • Карта населення Тимор-Лешті на всю країну
    • Карта населення В’єтнам на всю країну
  • 17.08.2020
    КАРТОГРАФУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ЛІСОВОГО І СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

    Як показують події останніх років, в Україні та в цілому у світі збільшились потреби у такому ресурсі як деревина. Тому і з'явились неконтрольовані та несанкціоновані вирубки лісів, що призводить до зменшення площ лісових насаджень і, відповідно, природних "легень" нашої планети. А це в свою чергу до критичних змін клімату та появи таких природних явищ як паводки, буревії, корозії ґрунтів тощо.

    Для того щоб запобігати масовим вирубкам лісів та контролювати лісові насадження на рівні держави, потрібно знати динаміку площ, тобто моніторити зміну цих площ з року в рік. Але виникає запитання:
    - «Як це робити при таких великих об’ємах і не витрачаючи зайвих коштів?»

    Компанія «Візіком» розробила та успішно впровадила технологію на основі супутникових знімків, завдяки якій можна на регулярній основі проводити моніторинг площ лісових насаджень та зелених насаджень у містах. Нижче описано як задіяти цю технологію на місцевому та національному рівні зберігши, як національний ресурс (зелені насадження), так і значні кошти, що потрібні на розгортання моніторингової системи з даними в цілому.

    1. ВИБІР СУПУТНИКОВИХ ЗНІМКІВ

    В залежності від потреб в точності кінцевої моделі даних (національна, регіональна, місцева, локальна), використовуються супутникові знімки різної роздільної здатності від 0.5м(найбільш точні дані для місцевого та локального використання) до 10м (для національного та регіонального використання) для картографування об’єктів лісового та сільського господарства, сонячної та вітроенергетики, об’єктів інфраструктури, екологічних проектів, тощо. Типи супутників

    2. РОЗПІЗНАВАННЯ ОБ’ЄКТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО АБО РЕГІОНАЛЬНОГО МАСШТАБУ

    В залежності від потреб, а це може бути:

    • створення і ведення національної (регіональної) бази даних лісів;
    • облік насаджень;
    • планування вирубок і нових посадок;
    • тощо,

    переходимо безпосередньо до розпізнавання масивів рослинності по супутникових знімках (на зображені нижче знімок Sentinel) з підрахунком площ та розпізнаванням типів рослинності в лісових масивах на: листяна, хвойна, змішана.

    розпізнавання масивів рослинності по супутникових знімках


    3. ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ НА РЕГУЛЯРНІЙ ОСНОВІ

    Згідно зібраних даних та регулярне їх оновлення дозволяє прогнозувати приріст та зменшення лісових насаджень як під впливом природних умов та катаклізмів так і людської діяльності.

    Регулярне розпізнавання вирубок лісових масивів

    Регулярне розпізнавання вирубок лісових масивів по Sentinel з підрахунком площі (від 500 кв.м) дозволяє здійснювати контроль за незаконними вирубками, а саме робити:
    • прогноз оцінки збитків
    • збір статистичних даних по впливу людської діяльності на зменшення лісових масивів
    • відслідковування залежності екологічних показників(при умові наявності) від кількості зелених насаджень.

    Для прикладу:
    Rskmrscnm dbhe,jr

    4. ДЕТАЛЬНЕ КАРТОГРАФУВАННЯ ЛІСОВИХ ДІЛЯНОК.

    Детальне картографування лісових ділянок з використанням супутникових знімків з розподільчою здатністю від 0.5 до 2-х м служить для прикладу: • контролю за вирощуванням цінних порід дерев;
    • прогнозування наслідків паводків;
    • контроль за пожежною небезпекою і прогнозування збитків;
    • тощо.

    Розпізнавання рослинності із сегментацією та розділенням на класи хвойний, листяний, змішаний, окремі породи:

    Розпізнавання рослинності із сегментацією та розділенням на класи хвойний, листяний, змішаний, окремі породиt

    alt text

    alt text


    5. РОЗПІЗНАВАННЯ РОСЛИННОСТІ В МІСТАХ ТА ПЕРЕДМІСТЯХ

    Даний метод передбачає використання найбільш точних знімків роздільною здатністю від 0,3м до 1м і застосовується для розпізнавання зелених насаджень в місті: лісопарки, парки, сади, сквери з підрахунком площі (окремо листяних та хвойних дерев, кущів, газонів) та окремі дерева по знімкам високої роздільної здатності (HR satellite images).

    Це в свою чергу дасть можливість для:
    • обліку зелених насаджень з точністю до одного дерева;
    • точне картографування зелених насаджень;
    • ведення різних баз даних екологічного спрямування (для прикладу: найстаріших дерев);
    • оцінка стану зелених насаджень.

    alt text

    а) Технологія картографування зелених насаджень в місті

    alt text

    б) Створення векторної карти зелених насаджень: контури, тип і площа рослинності

    alt text

  • 13.07.2020
    Укравтодор перейшов на карти Візіком

    Наша компанія давно працює з провідними іграками бізнесу в світі, такими як Nokia, Huawei, ATDI, Google, TomTom, Vodafone тощо, але нам завжди приємно коли ми отримуємо визнання не тільки наших закордонних партнерів.
    Нарешті українські компанії оцінили нашу роботу на міжнародному ринку, тепер Державне агентство автомобільних доріг України ("Укравтодор"), підключила свої онлайн карти до нашого API Visicom.
    https://roads.ukravtodor.gov.ua/dashboard/page/map_ukravtodor

    Завдяки багаторічній копіткій праці і збору баз даних, як автоматизованого так і ручного, зробили карту України від Візікому найбільш наповненою та інформативною.

    Цікаво, як згідно з цією системою координат оцінювати перехід на карти Візіком такого «монстра» вітчизняної інфраструктури як "Укравтодор"?

    Безумовно це велике досягнення (https://kmplus.org.ua/ua), з котрого ми тішимося і котрим ми хвалимося!
    До слова, причин, котрі спонукали Мережа доріг України до цього рішення було, як мінімум, дві.

    Перша, це якість наших карт.
    Ми працюємо над наповненням цих карт щодня, а тому і гарантуємо їх якість своєї працею.
    Друге, це самоповага.
    Згідно з нашим розумінням самоповаги Крим на картах Візіком був, є і буде українським! Без обговорення і можливих помилок у відображенні. Бо Крим – Україна, а його відображення українським – аксіома.

    Дякуємо Державному агентству автомобільних доріг України за визнання.
    Приєднуйтесь!

  • 18.02.2020
    3D МОДЕЛЬ ХАРКОВА

    Візіком - провідна компанія зі створення високоякісних геопросторових даних.
    Ми працюємо над створенням 3D геоданих для планування 5G мереж, 2D-моделей, 2.5D-моделей, карт населення та регіональних карт.

    Детальний опис даної моделі Харкова:
    ✅3D-модель міста охоплює 36 700 кв.км.
    ✅Пілот на 30 кв.км моделі, створено для попередньої фази 5G планування.
    ✅3D точність геоданих - 1 м - X, Y, Z.
    ✅Понад 11 725 000 3D будинків.
    ✅3600 населенних пунктів.
    ✅3D рослинність та 3D мости.

    Також наша компанія розробляє CAD-моделі для надання повного спектру послуг для клієнтів з усього світу та для всіх потреб.

    Наш каталог геоданих включає понад 5000 міст у 120+ країнах.
    Відправте нам повідомлення для отримання більш детальної інформації.

  • 14.01.2020
    3D ГЕОДАНІ НЬЮ-ЙОРКА

    400 років тому його купили за 24 долари. Сьогодні це, ймовірно, одна з найбільш дорогих земель у світі. Думаємо, ви здогадалися, про який острів йдеться?

    Тепер Нью-Йорк — один із найбільших у світі торговельно-фінансових центрів; великий промисловий центр, великий транспортний вузол . Основу архітектури Нью-Йорка становлять хмарочоси. В місті збудовано понад 5 000 висотних будівель, з них 50 мають висоту понад 200 м.

    Нью Йорк був одним з найперших міст в США, де почалось впровадження технології 5G, особливістю якої є чутливість сигналу до найменших перепон – не тільки будинків, а ї дерев, і навіть кущів. Тобто, для правильного і точного планування 5G мережі, в першу чергу, необхідні надточні моделі місцевості: рельєфу, забудови, рослинності.

    ВІЗІКОМ, як виробник і постачальник точних 3D даних, приймав участь у пілотному проекті розгортання 5G мережі в Манхеттені. 3D модель частини міста має розподільчу здатність 1 м і включає:

    ✅ 3D будинки з високим рівнем деталізації дахів.
    ✅ 3D мости з деталізованими інженерними конструкціями.
    ✅ 3D моделі рослинності. в тому числі, окремих дерев.

    Для виробництва 3D даних використовувались стерео пари супутникових знімків з високою розподільчою здатністю і дані лідарної зйомки.

    Ми виробляємо 3D моделі для планування мереж зв’язку по всьому світу, і будемо раді підтримати українських мобільних операторів на шляху впровадження технології 5G в Україні

  • 13.01.2020
    Картографування та візуалізація ГІС в процесі управління ризиками стихійних лих

    Компанія Polosoft Technologies Pvt Ltd розробила низку технологій, котрі дають можливість отримати доступ до системи геотехнічного управління ризиками з картографією і візуалізацією даних.

    Нещасні випадки, катастрофи і стихійні лиха в США набули масштабів, котрі вимагають розробки технологій для запобігання їм.

    Тому лідери галузі почали впроваджувати рішення, корисні для простого населення.

    Про це йдеться у нарисі GIS Mapping and Visualization in Disaster Risk Management на шпальтах Geospatial world.

    Згідно із концепцією, карти повинні допомагати у виявленні просторових зразків, котрі можна буде редагувати і котрі допоможуть у прийнятті рішень. Тенденції останнього часу в царині управління ризиками стихійних лих свідчать про посилення уваги до інновацій та використання інструментів на основі даних та аналітики. Це повинно вплинути на операційну ефективність цих технологій. Polosoft Technologies стверджує, що «ГІС-карти допоможуть зменшити ризики за рахунок надання точних даних».

    Це включає кілька кроків:

    Збір даних

    Перший крок це збір всіх даних, потім їх треба поєднати із загальнодоступними даними, поточною інформацією і даними інших організацій.

    Аналіз даних

    Справжня сила цієї технології у її аналітичності. Вона дозволяє розробляти географічні моделі, здійснювати їх комп’ютерну обробку, а потім досліджувати та вивчати ці результати. Подібний тип аналізу високоефективний при оцінці певних локацій і їх придатності для конкретних цілей. Також він дозволяє прогнозувати результати та інтерпретувати зміни.

    Картографування

    Картографування забезпечує функціональну інтерпретацію даних. Зокрема, візуалізація за допомогою карт використовується для кращого планування в сфері землекористування та управління ризиками стихійних лих. Це досягається за рахунок того, що карти дають можливість визначити вірогідність катастрофи. Що, в свою чергу, дозволяє покращити підготовку і пришвидшити реакцію на неї.

    Візуалізація

    Візуалізація, котра досягається за допомогою ГІС здатна зменшити ризики катастроф. До прикладу, визначення вразливих районів за допомогою карт призводить до евакуацій та операцій з порятунку. Карти дозволяють визначити незахищені або навпаки відносно безпечні ділянки. А також альтернативні маршрути до притулків та таборів.

    Безумовно, необхідно розглянути можливість надання одними та отримання іншими послуг з картографування та візуалізації даних задля запобігання катастроф та планування евакуації.

    Сьогодні створення карт носить демократичний характер, а їх використання не привілейоване. Причина — все більше людей використовують карти для того, щоб зробити світ кращим.

    Тому важливо дати їм те, що потрібно. Уряди і компанії, що займаються ГІС повинні кооперуватися задля розробки інноваційних інструментів та методів планування ефективної стратегії управління катастрофами.

    Читайте також: Дерева-символи України!

  • 06.06.2019
    Дерева-символи України

    Дерева-символи, дерева-свідки: про що говорить карта найстаріших дерев України

    Шановні друзі. Деякий час тому ми розробили невелику карту “найстаріших дерев Києва”.

    Сьогодні ми пішли далі і нанесли на карту дерева в мастштабах країни. Як і минулого разу, за основу була взята база даних Київського культурно-екологічного центру.

    Юзефінський дуб

    Юзефінський дуб, Рівненська область

    Відтак, ми нанесли більше 400 дерев. Джерелом інформації, стали наші давні партнери з ККЕЦ, котрі люб'язно надали нам свій список. До нього, крім інших, увійшли кілька дерев, котрі розпочали свій життєвий шлях ще за часів князів. Всього в Україні 43 дерева (станом на 2009 рік, прим. авт), котрим за 1000 років. Згідно з неофіційною українською традицією це здебільшого дуби.
    Більше інформації ви можете дізнатися за цим посиланням →

    читайте також:

  • 17.05.2019
    ВІЗІКОМ НА КОНФЕРЕНЦІЇ GEODIGITAL UKRAINE 2019

    GEODIGITAL UKRAINE 2019

    23 травня у Києві відбудеться перша міжнародна конференція GEODIGITAL UKRAINE з геоінформаційних технологій.
    Подія об'єднає інтернаціональну спільноту для обміну професійними навиками, щоб відшукати нові ідеї та створення платформи для поєднання практики бізнесу з потребами держави.

    На цій конференції будуть присутні спікери з Європи, України Середньої Азії та Кавказу які будуть ділитися новими ідеями та світовими трендами, презентують новітні геоінформаційні технології.

    Представники від нашої компанії будуть присутні на цьому заході, тому будемо раді зустріти вас!

    Візіком як завжди залишається в тренді при створенні 3D цифрових моделей міст, 2D регіональних карт країн, цифрових моделей для 5G планування, та картографічних сервісів API.

    ✉ Напишіть нам щоб отримати більш детальну інформацію.
    💾 Також у вас є можливість безкоштовно завантажити більше ніж 5000 зразків геоданих.

  • 19.02.2019
    3D МОДЕЛІ ДЛЯ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

    3D МОДЕЛІ ДЛЯ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОЕКТІВ

    Візіком працює над цілою серію 3D моделей для 3D візуалізації, CAD, GIS-додатків, а також для архітектурного моделювання.
    3D моделювання є дуже важливою частиною в індустрії архітектурного дизайну.
    Використовуючи 3D архітектурні моделі, ви можете з легкістю моделювати та презентувати різноманітні версії та варіанти кінцевого проектуб, не витрачаючи на це багато коштів.

    ЗD Моделі поставляються у спеціальних форматах, таких як Rhino, ArcGIS та інших, сумісних з CAD середовищем, з точністью 2-3 м.

    Наші тривимірні моделі включають:

    • cправжню архітектурну геометрію;
    • детальні елементи дахів;
    • рослинність;
    • детальну дорожню мережу;
    • гідрографічну мережу;
    • елементи рельєфу.

    Наш каталог геоданих включає більш ніж 2500 3D міст по 120+ країнам.
    Ви можете безкоштовно завантажити зразок (Дублін).
    Відправте нам email для отримання більш детальної інформації.

  • 14.02.2019
    3D МОДЕЛІ МІСТ ТАЇЛАНДУ - ГОТОВО!

    3D МОДЕЛІ ТАЇЛАНДУ
    Тепер ви можете зануритися з головою в 3D моделі міст Таїланду.
    Ми додаємо ще одну країну до нашого списку із більш ніж 1000 3D міст.
    3D моделі Таїланду – це 85 міст, загальна площа яких складає 4310 кв. км.
    Найбільшим містом за своєю площею є Самутпракан, який займає 357 км2, наступними по величині ідуть:
    Патхумтхані 320 км2 та Чіанграй 311 км2.
    Зразки даних можуть бути надані безкоштовно у будь-якому телеком абo ГІС форматі.

    • 3D будинки з високим рівнем деталізації дахів.
    • 3D мости з деталізованими інженерними конструкціями.
    • 3D моделі рослинності.

    Також ви можете скачати приклад 3D моделі Бангкока на нашому веб сайті
    за посиланням: https://visicomdata.com/samples#thailand
    Наш каталог геоданих включає більш ніж 2500 3D міст по 120+ країнам.
    Надішліть нам запит або завантажте брошуру для отримання більш детальної інформації (англійською).

  • 09.10.2017
    ІНТЕРГЕО 2017 ЗВІТ

    ІНТЕРГЕО 2017 ЗВІТ

    Третій раз, коли Візіком взяв участь у ІНТЕРГЕО, найбільшої у світі події з геодезії, геоінформації та землеустрою, яка включає в себе конференцію та виставку.

    Цьогорічна подія Берліна залучила понад 18 000 відвідувачів з більш ніж 100 країн.

    Візіком був одним з 580 учасників із 37 країн, орієнтованих на цільові ринки ГЕО-ІТ.

    Ця подія була успішною та дуже корисною для нас. Ми зустрілися з партнерами та клієнтами з усього світу та мали можливість випробувати вражаючий дух інновацій, дивитися широкомасштабні презентації та проводити інтерактивні обговорення різних аспектів 3D-моделювання.

    Наступного року в ІНТЕРГЕО-2018 Цифровий світ та інновації з точки зору BIM (Інформаційна Модель Будівлі), віртуальної реальності, БЛА (Безпілотних Літальних Апаратів) та розумних міст будуть надвисокими, і ми будемо раді представити Україну на найважливішому в світі телекомунікаційному та мережевому форумі для ГЕО-ІТ

    Intergeo 2017 Berlin search for new contacts
    Intergeo 2017 Berlin search for new contacts Intergeo 2017 Berlin search for new contacts Intergeo 2017 Berlin search for new contacts Intergeo 2017 Berlin search for new contacts Intergeo 2017 Berlin search for new contacts Intergeo 2017 Berlin search for new contacts

  • 03.05.2017
    Південні тихоокеанські острови - Регіональні карти

    Проект передбачав виготовлення карт для радіочастотного планування, ГІС та WEB-додатків, що містить 2D регіональну модель:

    • 20 країн:

    Американське Самоа (США)
    Острови Кука
    Республіка Палау
    Незалежна Держава Самоа
    Республіка Науру
    Острови Піткерн
    Тувалу
    Волліс і Футуна
    Гуам (США)
    Північні Маріанські Острови
    Республіка Маршаллові Острови́
    Мікронезія
    Королівство Тонга Французька Полінезія
    Республіка Кірибаті
    Республіка Вануату Нова Каледонія Республіка Фіджі Соломонові острови Папуа-Нова Гвінея

    • 9 466 островів
    • 571 650 кв.км по суші
    • 14 350 000 кв.км загальної площі проекту

    Проект включає таких 3 типи даних:

    1. Векторні дані, суцільні векторні шари в форматі ESRI ArcGIS або MAPINFO
    2. Растрова модель даних у форматі Geo-tif, що містить:
      • Цифрова Модель Місцевості (ЦММ/DEM) (дані містяться в файл Height.tif);
      • Клатерну модель (Clutter Model)
    3. Сервісні дані для радіопланувальнних утиліти:
      • Цифрова Модель Рельєфу (ЦМР/DTM);
      • Клатерна модель (Clutter Model) матричне представлення;
      • Текстові мітки;
      • Векторні шари.

    Роздільна здатність 2D моделі (розмір соти в матриці): 20 м

    Завантажити брошуру для отримання додаткової інформації про Південні тихоокеанські острови (англійською)

  • 21.04.2017
    2D та 3D моделі міст ПАР і Ефіопії

    У першому кварталі 2017 року нами було виконано проект по виготовлення карт для радіочастотного планування, ГІС та WEB-додатків, що містять 2D та 3D моделі міст Південно-Африканської Республіки та Ефіопії загальною площею 2D – 11250 кв.км та 3D – 119456 кв.км.

    Будь ласка, завантажте зразок даних Ефіопії і SAR проекту.

  • 19.04.2017
    2D мапа країни Бруней Даруссалам

    Проект передбачає виготовлення карт для радіочастотного планування, ГІС та WEB-додатків, що містить 2D регіональну модель Брунею площею 5 800 кв.км

    Проект включає таких 3 типи даних:

    1. Векторні дані, суцільні векторні шари в форматі ESRI ArcGIS або MAPINFO
    2. Растрова модель даних у форматі Geo-tif, що містить:
      • Цифрова Модель Місцевості (ЦММ/DEM) (дані містяться в файл Height.tif);
      • Клатерну модель (Clutter Model)
    3. Сервісні дані для радіоплануванних утиліти:
      • Цифрова Модель Рельєфу (ЦМР/DTM);
      • Клатерна модель (Clutter Model) матричне представлення;
      • Текстові мітки;
      • Векторні шари.

    Роздільна здатність 2D моделі (розмір соти в матриці): 20 м

  • 19.04.2017
    Останні проекти Візікому (1 квартал 2017)

    Протягом першого кварталу 2017 роки ми зосередилися на завершення проектів по всьому світу: від Австралії до Європи.

    Останні проекти:

    • 3D Модель Австралії, Бангладеш, Білорусь, Вірменія, Азербайджанські, Ефіопія, Гаїті повністю охоплює понад 4 000 кв.км.
    • 2D Регіональних Моделі Австралії (частково покриття), Бангладеш, Судан повністю охоплює площу більше 2 200 000 кв.км.

    Для отримання додаткової інформації про останні проекти Візіком завантажте брошуру . Наша команда завжди на зв'язку, щоб надати Вам всю необхідну інформацію про продукцію, надати допомогу з передпродажними запитами, комерційними пропозиціями та підтримкою клієнтів.

Проекти
  • ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В ЦИФРОВІЙ КАРТОГРАФІЇ

    Сьогодні штучний інтелект (ШІ) увійшов в повсякденне життя багатьох компаній світу - від сортування посилок до написання програмного коду і запуску ракет в космос.

  • КАРТИ НАСЕЛЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ПЛАНУВАННІ МЕРЕЖ ЗВ’ЯЗКУ

    Модель розподілу населення описує щільність на 1 кв.км або кількість населення в межах будь-яких географічних одиниць (наприклад, адміністративних кордонів регіонів, міст, районів або міських кварталів).

    Можна розрахувати чисельність населення для заданих географічних одиниць (в людях), а також розрахувати щільність населення на одиницю площі, наприклад, люди / 1 кв. км або люди / соти в матриці (ланка матриці).

  • РОЛЬ МОДЕЛІ 3D ДЕРЕВ В ПЛАНУВАННІ 5G МЕРЕЖ

    МОДЕЛІ 3D ДЕРЕВ

    Точні і детальні картографічні моделі використовуються в якості базових даних для вирішення завдань радіопланування. Такі моделі містять в собі як природні, так і штучні перешкоди, які впливають на поширення радіосигналу. Під штучними об'єктами розуміють будівлі та інженерні споруди, під природними - рельєф і рослинність.

    Відомо, що чим вище частоти радіосигналів, тим більше на їх поширення впливають перешкоди. В разі планування 5G мереж необхідно враховувати щонайменші перешкоди, в тому числі – крони дерев, окремі дерева і навіть кущі.

    Сучасне місто, як правило, має безліч парків, скверів, зон відпочинку, посадок дерев і т.д. Таким чином, виникає задача правильно ідентифікувати рослинність і показати її в моделях перешкод з необхідною точністю і деталізацією. Розгортання мережі 5G без урахування рослинності призведе до зниження якості зв'язку. І навпаки - використання 3D моделей дерев забезпечить точний і надійний процес планування мережі 5G, дозволить розмістити необхідну кількість базових станцій для отримання стабільного сигналу.

    Виробництво 3D дерев є доволі складний технологічний процес, часто на практиці для створення таких моделей використовуються аерофотознімки з більш високою роздільною здатністю для більш точного розпізнавання. Для розпізнавання крон дерев VISICOM розробив та застосовує методи машинного навчання, засновані на Convolutional Neural Networks (Зго́рткових нейро́нних мере́ж) та Deep Learning Techniques (технологіях глибокого навчання). Експерти VISICOM провели навчання моделей нейро мережі, використовуючи навчальний набір, що складається з 30 тисяч об’єктів рослинності у всьому світі. Це дозволило досягти високої точності навчання - 95–98% для тестових даних. Очевидно, такої точності неможливо досягти для реальних даних, але завдяки обов’язковому процесу перевірки якості та верифікації даних, які виконуються в ручному режимі, остаточні моделі дуже близькі до реальності. Кожне нове завдання та кожен новий зразок дозволяють розширити навчальний набір новими видами та назавжди вдосконалити стандарти розпізнавання.

  • 3D моделі міст ОАЕ та Саудівської Аравії

    Проект передбачає виготовлення карт для радіочастотного планування, ГІС та WEB-додатків, що містить 3D моделі міст Об'єднаних Арабських Еміратів та Королівства Саудівської Аравії загальною площею 712 кв.км

Дякуємо за ваш запит!
Деякі поля не вірно заповнені!
Зв’язатись з нами
Будь ласка залиште Ваші контактні дані для подальшого обговорення моделей
чи мап на територію, що Вас цікавить.
Надіслати
Відправте ваше резюме
Будь ласка, відправте ваше резюме та контактну інформацію ( < 5Мб файл)
Надіслати
На зв’язку
Будь ласка залиште Ваші контактні дані і ми з Вами зв’яжемось для обговорення моделей
чи мап на територію, що Вас цікавить.
Надіслати