Залучення геопросторових технологій до містобудування - це необхідність

21.10.2021

Віднедавна концепція “розумного міста” почала претендувати на статус глобальної тенденції. Причина цього у тому, що вона забезпечує існування всеосяжного цифрового середовища, здатного покращити ефективність та безпеку міських систем і підсилити залучення містян до процесу розвитку свого середовища існування.

Власне кажучи, геопросторові дані лежать в основі майже всіх аспектів існування “розумного міста”. Від планування і прийняття рішень до надання міських послуг у досить динамічному середовищі. Крім того, геопросторові дані застосовуються для комплексних систем управління містом та вирішення складних екологічних питань у ньому.

Про це, зокрема, йшлося під час третього віртуального семінару з інфраструктури геопросторових даних (GKI) під назвою “Спільний робочий процес для розвитку геопросторових знань в екосистемі цифрових міст”. Дискусія стосувалася викликів, що супроводжують розширення і динаміку міського ландшафту. Вони, в свою чергу, вимагають обдуманого і усвідомленого підходу до інтеграції геопросторових даних в екосистеми цифрових міст.

Розумним містам потрібна цифрова система

Успішна реалізація концепції розумного міста вимагає, перш за все, розробки цифрової системи, що зможе візуалізувати, а відтак і управляти геопросторовими даними у зручному для користувача середовищі.

Цифровий близнюк це віртуальна презентація реального світу. Технології нового часу сприяють міським службам, управлінню комунальними послугам та ліквідації наслідків катастроф, - впевнений Шивангі Сомванші, керівник Geospatial Knowledge Infrastructure в Geospatial World.

Для розвитку розумних міст цифрові близнюки є необхідністю. Цифровий близнюк — це віртуальне представлення реального світу, що включає в себе фізичні об’єкти, процеси, відносини та поведінку. Вони відкривають цілий світ нових можливостей.

Наприклад, Digital Twin від Singapore Land Authority - це віртуальна реплікація міста-штату Сінгапур. Це дозволяє користувачам з різних секторів розробляти складні інструменти та додатки для випробовувань різних послуг. Це також корисно у плануванні, залученні громадян, прийнятті рішень та дослідженні технологій, що можуть вирішити складні та нові проблеми в країні.

Дані — ключове джерело

Щодня дані, які збираються і обробляються, мають критичний геопросторовий контекст місцезнаходження і часу, що, власне, є четвертим виміром геопросторових знань і відіграє важливу роль у цифрових містах. Супутники, повітряні/мобільні/фіксовані/погодні та інші (IoT ) датчики є джерелами, що можуть надавати дані в режимі реального часу.

Сила геопросторових знань у поєднанні з технологіями це те, що рухає цілими галузями. Цифрові міста керуються за допомогою даних та машинного інтелекту. Сьогодні, на шляху до цифрової трансформації ми знаходимося десь на середині Індустрії 4.0. Є певні проблеми та можливості. Зокрема, виклики, такі як зміна клімату, здоров’я, урбанізація та безпека.

А можливості, такі як навігація, вимірювання, спостереження Землі за допомогою додатків, штучний інтелект та аналітична модель моделювання просторових даних, інтеграція BIM, GIS та цифрового двійника, а також візуалізація та занурювальна технологія, - сказав д-р Хануман Прасад Чодагам, Capgemini.

Стає все очевидніше, що існує необхідність радикальної зміни способів планування, розвитку, управління містами та населеними пунктами.

В першу чергу тому, що рішення, які ми приймаємо сьогодні, формують наше спільне майбутнє у містах, завтра.

Джерело: Geospatial World, автор: Бхавна Шарма

ВІЗІКОМ створює високоточні дані для «розумних міст» на трьох рівнях деталізації (LOD):

  1. LOD1 - 3D будинки у вигляді блочної структури
  2. LOD2 - 3D будинки з деталізованою структурою
  3. LOD3 - 3D будинки з деталізованою структурою дахів і 3D рослинністюю

Наші 3D-карти допомогають нашим замовникам створити повну 3D-картину реальності і використовуються для таких задач як:

  1. міське планування: аналіз та візуалізація
  2. оцінка ризиків та реагування на надзвичайні ситуації
  3. планування комунальних мереж
  4. будівництво
  5. геомаркетинг
  6. керування транспортом та інші.
Дякуємо за ваш запит!
Деякі поля не вірно заповнені!
Зв’язатись з нами
Будь ласка залиште Ваші контактні дані для подальшого обговорення моделей
чи мап на територію, що Вас цікавить.
Надіслати
Відправте ваше резюме
Будь ласка, відправте ваше резюме та контактну інформацію ( < 5Мб файл)
Надіслати
На зв’зку
Будь ласка залиште Ваші контактні дані і ми з Вами зв’яжемось для обговорення моделей
чи мап на територію, що Вас цікавить.
Надіслати